RU | UA

Проект відведення земельної ділянки

Це землевпорядна документація, яка розробляється при першому оформленні права власності або користування (оренди) на землю, при зміні цільового призначення землі та ін.

Проект відведення земельної ділянки: що потрібно знати?

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки — це землевпорядна документація, яка розробляється при першому оформленні права власності або користування (оренди) на землю, при зміні цільового призначення землі та ін. Підставою для розробки проекту землеустрою є заява замовника та дозвіл відповідного органу місцевого самоврядування на розробку проекту відведення.

Відповідно до положень ст. 50 Закону України «Про землеустрій» проект відведення земельної ділянки є однією із важливих стадій порядку оформлення права власності на земельну ділянку.

Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок розробляється у таких випадках:

  • відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності;
  • зміни цільового призначення земель;
  • надання земельних ділянок в оренду із земель державної або комунальної власності;
  • безкоштовної приватизації земельних ділянок громадянами;
  • формування земельної ділянки як об’єкта цивільних прав;
  • продажу земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам та юридичним особам;
  • підготовки земельних ділянок до продажу на земельних торгах.
Процес виконання робіт:

Крок 1. Отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Для отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації зацікавлений громадянин подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного Кодексу України.

При цьому, до заяви необхідно також додати:

  • графічний матеріал, на якому зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;
  • копію паспорту та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Крок 2. Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та його погодження.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою. На цьому етапі Вам необхідно звернутись до нашого офісу для уточнення інформації стосовно наявності необхідних документів, ціни на виконання послуг, строки та укласти договір на виконання робіт. Погоджуємо день та орієнтовний час виконання геодезичних вишукувань на місцевості інженером-геодезистом (виконуються заміри вашої земельної ділянки);

Далі виконується розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки інженером-землевпорядником, який має підписати замовник робіт, суміжні землевласники (землекористувачі). Наступним етапом є погодження проекту відведення відповідно до чинного законодавства.

Крок 3. Державна реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який є підставою для формування земельної ділянки, в електронній формі відповідно до вимог Закону України “Про землеустрій” та у формі електронного документа відповідно до вимог Закону України “Про Державний земельний кадастр”- сертифікований інженер-землевпорядник подає заяву про реєстрацію земельної ділянки за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру в електронному кабінеті інженера-землевпорядника.

Після реєстрації земельної ділянки в Державного земельному кадастрі, ми повідомляємо Вам про готовність документів та можливість отримання у нас Витягу з державного земельного кадастру про земельну ділянку та оригінал проекту землеустрою.

Замовити дзвінок

Залиште свої дані для уточнення питань, що цікавлять, наш співробітник зв’яжеться з вами найближчим часом.