RU | UA

Приватизація

Відповідно до Земельного кодексу кожен громадянин України має право безоплатно (лише оплата за розробку землевпорядної документації, а не за землю) приватизувати земельні ділянки за наступними цільовими призначеннями, по кожному не більше одного разу.

Приватизація: що потрібно знати?

Відповідно до Земельного кодексу кожен громадянин України має право безоплатно (лише оплата за розробку землевпорядної документації, а не за землю) приватизувати земельні ділянки за наступними цільовими призначеннями, по кожному не більше одного разу:

 • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у місті – 0,10 га, у селищі – 0,15 га, у селі – 0,25 га;
 • для ведення особистого селянського господарства – 2 га;
 • для ведення садівництва – 0,12 га;
 • для індивідуального дачного будівництва – 0,10 га;
 • для будівництва індивідуальних гаражів – 0,01 га.
Процедура приватизація земельної ділянки наступна:
 1. Звернутись до місцевої ради (сільської, селищної, міської) із заявою «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою» та викопіюванням (картою) бажаного місця розташування земельної ділянки та площею.
 2. Місцева рада розглядає на сесії можливість надання дозволу та надає «Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» або надає мотивовану відмову у наданні рішення.
 3. Після отримання рішення необхідно звернутись до землевпорядної організації, яка має у своєму штаті сертифікованого-інженера землевпорядника та є розробником документації із землеустрою відповідно до чинного законодавства та укласти «Договір про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», форма якого затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 року № 266.
 4. Наступним етапом є виконання геодезичних вишукувань на місцевості, розробка проекту землеустрою та його погодження із власниками (користувачами) суміжних земельних ділянок.
 5. Потім проект землеустрою в електронному вигляді разом із файлом обміну даних у форматі XML розробник документації подає на погодження до територіального органу Держгеокадастру (отримання висновку) через електронний кабінет сертифікованого інженера-землевпорядника. Після його розгляду експерт державної експертизи надає висновок про його погодження.
 6. Якщо на земельній ділянці розташовані будівлі або планується будівництво, то проект землеустрою також має погодити місцеве управління будівництва та архітектури.
 7. Після отримання позитивних висновків від необхідних служб розробник документації через електронний кабінет сертифікованого інженера-землевпорядника подає проект землеустрою в електронному вигляді разом із файлом обміну даних у форматі XML на державну реєстрацію земельної ділянки (присвоєння кадастрового номеру).
 8. Державний кадастровий реєстратор розглядає подані документи, реєструє земельну ділянку в Державному земельному кадастрі та формує Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
 9. Далі необхідно звернутись до місцевої ради із заявою «Про затвердження проекту землеустрою та передачі земельної ділянки у власність».
 10. Місцева рада розглядає звернення на сесії на надає рішення «Про передачу земельної ділянки у приватну власність».
 11. Останнім етапом є реєстрація права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав. Для цього необхідно звернутись до реєстраційної служби або нотаріуса.

Для присадибних земельних ділянок, у разі якщо зареєстровано право власності на житловий будинок (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво на спадщину тощо), існує спрощена система приватизації земельної ділянки:

 1. Необхідно звернуть одразу до землевпорядної організації для складання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та укласти договір на виконання робіт.
 2. Інженер-геодезист виконує геодезичні роботи на місцевості із визначення координат меж земельної ділянки.
 3. Інженер-землевпорядник розробляє технічну документацію із землеустрою, з урахуванням даних Державного земельного кадастру, та надає її на погодження із власниками (користувачами) суміжних земельних ділянок.
 4. Розробник документації через електронний кабінет сертифікованого інженера-землевпорядника подає технічну документацію в електронному вигляді разом із файлом обміну даних у форматі XML на державну реєстрацію земельної ділянки (присвоєння кадастрового номеру).
 5. Державний кадастровий реєстратор розглядає подані документи, реєструє земельну ділянку в Державному земельному кадастрі та формує Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
 6. Далі необхідно звернутись до місцевої ради із заявою «Про затвердження технічної документації із землеустрою та передачі земельної ділянки у власність».
 7. Місцева рада розглядає звернення на сесії на надає рішення «Про передачу земельної ділянки у приватну власність».
 8. Останнім етапом є реєстрація права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав. Для цього необхідно звернутись до реєстраційної служби або нотаріуса.

Ми розробляємо документацію із землеустрою у найкоротші терміни, якісно та маємо власне обладнання для виконання геодезичних робіт, працюємо без посередників. Чекаємо на Ваші дзвінки.

Замовити дзвінок

Залиште свої дані для уточнення питань, що цікавлять, наш співробітник зв’яжеться з вами найближчим часом.