RU | UA

Кадастровий номер

Кадастровий номер земельної ділянки – індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

Кадастровий номер: що потрібно знати?

Для забезпечення належного захисту державою суб’єктів права власності і господарювання має бути здійснене відповідне оформлення права власності на землю. Частиною цієї процедури є присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Без нього на сьогодні власник земельної ділянки не зможе здійснювати правочини: продавати, дарувати, надавати в оренду, брати кредит під її заставу тощо.

Кадастровий номер земельної ділянки – індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування. Якщо говорити простими словами, кадастровий номер земельної ділянки – це як ідентифікаційний податковий номер який є в кожного з нас. Тобто, кожна, офіційно зареєстрована земельна ділянка має свій унікальний код, який не повторюється та залишаєтьсяіз землею весь час.

Власники земельних наділів, які мають державний акт на землю «старого» зразку мають подбати про присвоєння кадастрового номера. Вирішити своє питання власникам «старих» державних актів не вдасться доти, доки цей документ правоволодіння на землю не буде приведений у відповідність до сучасних норм і вимог законодавства у сфері регулювання земельних відносин. Якщо ви маєте державний акт виданий з 2003-го року (зеленого кольору) чи з 2009-го року (синього кольору), то можете побачити на ньому зазначений кадастровий номер, а також перевірити наявність інформації на Публічній кадастровій карті (https://map.land.gov.ua/). Особливо актуальною перевірка є для власників державних актів зеленого кольору, адже у ті роки з ряду причин до бази Державного земельного кадастру могла бути внесена не вся інформація.

Ті ж, хто отримав державний акт з 1993-го по 2003 рік (червоного кольору) має подбати про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Адже ці акти не внесені в автоматизовану систему ведення Державного земельного кадастру, запроваджену у 2003-му році. Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визнаються всі права на земельні ділянки, які були зареєстровані до 01 січня 2013. Однак у власників земельних ділянок можуть виникнути непоодинокі проблеми у разі, якщо така ділянка не має кадастрового номера.

Згідно із Законом України «Про Державнийземельний кадастр» земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. Отже, такі ділянки можна використовувати відповідно до їх цільового призначення, але здійснювати цивільно-правові угоди неможливо, поки не буде присвоєний кадастровий номер.

Таким чином, для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельноїділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку. Також не всі ділянки державні акти на право власності «зеленого» зразка, які були видані з 2004 до 2007 року, не всі внесені до ДЗК та не всі позначені на Публічній кадастровій карті.

Орієнтовний перелік документів необхідних для отримання кадастрового номеру на земельну ділянку:

  1. Державний акт на право приватної власності на землю (за наявності державного акту виданого до 2003 року без присвоєного кадастрового номеру).
  2. Правовстановлюючі документи на житловий будинок (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо), за наявності об’єктів нерухомого майна на земельній ділянці.
  3. Технічний паспорт на будинок з господарськими будівлями,за наявності об’єктів нерухомого майна на земельній ділянці.
  4. Паспорт та довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру на всіх власників земельної ділянки (житлового будинку).
  5. Для садових (дачних) ділянок пакет документів від голови садівничого товариства.

Остаточний перелік документів можливо отримати в нашому офісі після безоплатної консультації та огляду Ваших наявних документів.

Процес виконання робіт:

  1. Звернутись до нашого офісу для уточнення інформації стосовно наявності необхідних документів на земельну ділянку, ціни на виконання послуг, строки та укласти договір на виконання робіт;
  2. Погоджуємо день та орієнтовний час виконання польових топографо-геодезичних робітна місцевості (земельній ділянці) інженером-геодезистом (виконуються заміри вашої земельної ділянки);
  3. Далі виконується складання технічної документації із землеустрою щодо встановлення(відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) інженером-землевпорядником, яку має підписати замовник робіт, суміжні землевласники (землекористувачі).
  4. Погоджену відповідно до законодавства документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки,в електронній формі відповідно до вимог Закону України “Про землеустрій” та у формі електронного документа відповідно до вимог Закону України “Про Державний земельний кадастр” – сертифікований інженер-землевпорядник подає заяву про реєстрацію земельної ділянки за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру в електронному кабінеті інженера-землевпорядника.
  5. Після реєстрації земельної ділянки в Державного земельному кадастрі, ми повідомляємо Вам про готовність документів та можливість отримати у нас Витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку та примірник технічної документації із землеустрою.

Замовити дзвінок

Залиште свої дані для уточнення питань, що цікавлять, наш співробітник зв’яжеться з вами найближчим часом.